Říjen 2016

Schleich - novinky 2017

20. října 2016 v 22:27 | Šíša |  Novinky
Ahoj všichni :)
Tak dnes pro vás mám přehled koňských novinek od firmy Schleich pro rok 2017!
Článek s novinkami z roku 2015 měl velký ohlas a tak jsem se to rozhodla po těch dvou letech zopakovat, samozřejmě i s mým názorem a hodnocením :D

Andaluský hřebec: Není to úplný hit, ale ani naprostý propadák. Zhodnotila bych ho nějak tak neutrálně. Líbí se mi nápad s grošákem, ale provedení asi nebude nic moc :/ Jinak model vypadá příjemně :) Zatím po něm nějak netoužím, ale ani se mu nebráním.


Andaluské hříbě: Moc mě nezaujalo, oči vypadají na fotce vypouleně. Uvidí se, jak bude vypadat naživo, ale zatím se mi nijak moc nelíbí, vypadá trochu jako marťan.


Klisna haflinga: Moc se mi nelíbí. Nějak mi nesedí plece a prsní svaly, uši a čumák mi přijdou zvláštní. Ani výraz mě nějak neokouzlil. Na druhou stranu se mi líbí více, než předchozí haflingerka.


Hřebec haflinga: Tento model se mi líbí a patří k mým favoritům. Má roztomilá očíčka, vypadá tak mile a...chundelatě :D Líbí se mi i barva. Čeho se obávám je hříva, ocas. Bojím se, že v reálu nebudou vypadat zvláštně a uměle. To samé s nohama. Zatím ale plánuji si ho koupit :3


Hříbě haflinga: Nic moc. Přední noha je taková umělá. Přijde mi takové "bez duše", ale není ošklivé.


Hannoverský valach: Můj favorit :3 Postoj je krásný a elegantní. Výjimečně se mi moc líbí zapletení. Barva mi taky přijde hezká. Vytkla bych svaly. Ty jsou podle mě dost odfláknuté. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi spíš jako klisna :D Působbí na mě tak jemně a něžně. Určitě si ho, v budoucnu nejspíš ji, plánuji koupit, nejspíš na CM :3


Hannoverská klisna: Tak to je oproti valachovi velký propad :/ Ty svaly jsou hrozné, někdo prostě jen do hmoty udělal rýhy. Proporce jsou taky na koně za 180, nebo kolik korun naprosto hrozné. Nohy jsou ošklivé, hlavně ta ohnutá zadní je daleko delší, než by měla být. Uši jsou posunuté někam za lebku a v takové poloze krku se nemá šance záď dostat do takového tvaru...prostě anatomie fujky, nebudu tu vypisovat vše, co je špatně, protože by to bylo na článek.


Hannoverské hříbě: Celkem pěkné. Moc se mi nezdají svaly a uši, ale jinak pěkné.


Islandský hřebec: Stavbou těla mi to plemeno vůbec nepřipomíná. Jinak ale v podstatě nemám co vytknout. Má krásnou barvu. Zajímá mě, jak bude veliká :)


Klisna Lipicána: Moc se mi nelíbí postoj nohou, působí na mě tak trochu uměle. Tady se mi i líbí zapletení hřívy a fialové gumičky vypadají v kombinaci s bílou barvou krásně a něžně. Na fotce se mi moc líbí hlava, ale otázkou, jak bude vypadat z profilu.


Hříbě Lipicána: Asi takový průměr. Co se mi nelíbí je přehnaná textura srsti, ale jinak není hříbě špatné.


Klisna Pinto: Zase se mi moc líbí barva. Tento model obecně mi přijde krásný svou jednoduchostí a přirozeností. Žádné krkolomné polohy, prostě takový ten milý koník, kterého známe ze stáje. Ocas nebude asi nic moc, ale úplná hrůza to není.


Valach Tennesseeského mimochodníka: V zásadě není úplně špatný, ale je to něco mezi Mustang klisnou a starým Hannoverským hřebcem. Prostě nic nového, zatím mi přijde takový okoukaný a nezajímavý.


Klisna Tennesseeského mimochodníka: Hodně mi připomíná staršího hřebce. Jinak mi ale přijde hezká. Má příjemný přátelský výraz a barva je taky pěkná. Chtělo by to ale fotku z profilu, takže se ještě uvidí.


Hřebec Tinkera: Druhá pohroma. Mně osobně přijde jako mimozemšťan. Má divnou celou hlavu, nohy taky, hříva je o trochu lepší, ale taky žádná hitparáda. Působí hodně uměle.


Anglický plnokrevník s dekou: Přijde mi tedy spíš jako arab, ale budiž :D Barva pěkná a hezké gumičky. Víc asi neohodnotím, protože je skoro celý zakrytý dekou. Co se týče doplňků, ty mi přijdou krásně barevné a deka má moc pěkný vzor.


Hříbě s dečkou: Zřejmě nemá určené plemeno, ale asi se jedná o hříbě k předchozímu koni s dekou. Zajímavý postoj a hezká barva, moc se mi ale nelíbí ocas. Dečka je krásně barevná, ale holčička má podle mě celkem ošklivé a ke koním nehodící se oblečení a s tou flaškou by mohla lovit mamuty :D


Rodinka Shetlandských poníků: Hříbě mě úplně neokouzlilo, protože se mi moc nelíbí hlava, ale postoj je pěkný. Klisna vypadá na fotce moc zajímavě, taky se mi moc líbí barva. Těším se, jak bude vypadat v reálu. Vybavení a ošetřovatelka/brigádnice (či co je zač :D) se mi líbí též.


Dále jsou tu sety jezdců a výběh, ale to nemá smysl hodnotit, protože moldy jsou stejné, jen jiné barvy.
Shrnutím se mi zde pár modelů zalíbilo a určitě po nich budu pokukovat :3 Zklamala mě hříbata, ale jinak to nebyla taková hrůza, jako jsem si myslela na začátku.
Škoda, že plnokrevník a shetlandové asi nebudou v prodeji bez doplňků.

Určitě mi napište do komentářů svůj názor a jak se na novinky těšíte :)
Jinak, chtěli by jste článek třeba i o Collecta novinkách?


Tak snad nebudeme na novinky čekat dlouho ;)
Šíša

Kam jsme se to poděli?

12. října 2016 v 22:11 | Šíša |  Novinky
Všechny chci poprosit, aby si před přečtením, nebo během čtení pustili tuto písničku.
Je v ní něco, co sem nedokážu napsat. Chápu jí víc než dříve a jsem její součástí...ona je součástí tohoto článku...


Sedím u počítače, poslouchám smutné písničky a přepisuji jména z kolonky "SR" do kolonky "Dlouhodobě neaktivní".
Rozkliknu si daný blog, někdy si přečtu poslední článek, projedu si stránky a zavalí mě vzpomínky. Chvíli hřejivý pocit u srdce, najednou mám slzy v očích.
Některý už ani neexistuje. Zmizí ze světa, jako kdyby nikdy nebyl, jako kdyby neexistoval člověk, který psal ty články, fotil, vyráběl...
Čím dál tím méně lidí zůstává v té první kolonce a já na ně vzpomínám a chybí mi, i když jsem je ani neviděla, ale přece jsme byli jedna komunita, no ne?
Někdy se ani nerozloučí. Mám stále dojem, jako kdyby si jen někam odskočili a blog žil dál. Jako by jsem si zítra mohla přečíst nový článek….podívám se na datum vydání, naděje, že jednou napíšou už je pryč a v hlavě se mi rozeznívá jen jediná otázka...

"Kam jsme se to poděli?"