Srpen 2016

Galopovy první dny na ranči a připouštění s Henou

18. srpna 2016 v 12:00 | Šíša |  Dění na ranchi
Henu už jsme si kupovali s tím, že by jsme po ní rádi potomka. Problém ale nastal při hledání druhé polovičky. Hledání trvalo zhruba rok a pak jsme narazili na Gala a bylo nám jasné, že to je ON. Dokonce byl na prodej a tak nás díky své na hřebce velmi klidné a pohodové povaze začal zajímat i jako jezdecký pony pro děti.

První dny na ranči nás trochu poděsil. Byl totiž nerudný, šklebil se na lidi a tak jsme se báli, že by mohl kousnout nějaké dítě. To bylo ale zřejmě způsobeno jen stresem z nového prostředí, lidí a koní a když si zvykl, stal se z něj největší mazel a cukrouš ve stáji :)

Když si zvykl, rozhodli jsme se ho někdy na začátku jara seznámit s Henou.

Protože jsme příznivci připouštění ve volnosti, tak jsme je dali do společného výběhu a.....to vlastně uvidíte sami ;)


Držte nám palce, teď už je to jen rukách osudu :) Snad se můžeme společně těšit na jaře na nový přírůdtek ;)

Na shledanou, Renata - majitelka ranche

3. CM - Galop

10. srpna 2016 v 12:00 | Šíša |  Moje výrobky
Ahoj všichni.
O tomto CMku jsem už párkrát mluvila, tak je tu konečně slíbený článek ;)

Asi většina z Vás zná mé první CM Henu. Už od začátku jsem pro ní chtěla hřebce a pak třeba i nějakého toho potomka :3 Bohužel ani po dlouhém hledání jsem nenašla žádného hřebce, který by se mi k ní hodil.
Nejprve mě napadl protějšek ke camargue klisně (Hena je její CMko), ale i když mám tento model moc ráda, tak jsem ho zavrhla. Bohužel vůbec neodpovídá plemenu hucul, které jsem chtěla. Po nějaké době jsem se zklamáním zjistila, že huculovi dle mých představ neodpovídá žádný model. Když už jsem propadla ve zklamání a řekla jsem si, že Hena buď hřebce mít prostě nebude, nebo si ho budu muset vymodelovat sama, přišel nápad. Doma mám jednu starou zebru a tak jsem přemýšlela, jestli by z ní šel udělat kůň. A bylo to tam. Ze zebry by mohl být skvělý hucul! Tak jsem se koukala na novější zebry a najednou jsem věděla, že to bude Galop :3

V prodejně měli poslední kus, tak jsem byla nadšená. Koupila jsem...tenkrát ještě ji, a začala doma předělávat.

Nakonec to nebylo ani až tak obtížné. Má udělaný nový ocas, kompletně nové pohlavní orgány a seřízla jsem mu i popis z bříška. Měl i trochu natočenou hlavu, ale bohužel ta se mu vrátila takřka do původního stavu :/
Ocas byl celkem těžký, protože jsem s ním neměla absolutně žádné zkušenosti, ale nakonec jsem celkem spokojená a má ho i u kořene huňatější, jak to u huculů bývá :)
Největší problém nastal, když se mi začali objevovat pruhy. Nevšimla jsem si totiž, že pruhy jsou na modelu o trošku výše, než zbytek koně a to udělalo při chytání barvy velký rozdíl -.- Opravdu jsem měla chuť s ním skončit a hodit ho ze skály, ale nevzdala jsem to! :D Po hodinách zakrývání pruhů už to skoro ani není vidět :) Jen na prudkém slunci a zblízka.

Mé hodnocení: Nakonec jsem poměrně spokojená :) Barva není úplně to pravé ořechové, ale příště už to vychytám ;) Kdybych ho dělala znova, asi bych poupravila víc věcí na moldu a je škoda, že jsem si nevšimla té čáry na hlavě, jinak bych jí odřízla :/ Spokojená jsem ale s očima, které jsou moje první neceločerné :D :3
Obecně na to, že je to můj první drastic, tak to je celkem úspěch :D


A teď už fotky ;)Nevyfotila jsem ho zrovna nejlíp :/ Hlavně jsem ho fotila jen z té ošklivější strany samozřejmě -.-

Tady jsou zrovna vidět ty pruhy :(Ocas :DMá strašně sladkou hlavičku a oči :3

To je pro dnešek vše a příště se můžete těšit na Galovi první dny na ranči ;) A co se týče CMek, tak (jak jsem říkala v minulém článku) mám rozdělaného dalšího drastica. Plemeno zatím nebudu prozrazovat, nechte se překvapit ;)

Tak se mějte,
Šíša

Zpola plný, zpola prázdný

2. srpna 2016 v 15:39 | Šíša |  Novinky
Asi každý znáte pořekadlo "Někdo vidí sklenici zpola plnou, někdo zpola prázdnou". Ano, asi víte kam tím mířím. Včera definitivně skončil první prázdninový měsíc a půlka prázdnin je za námi, půlka před námi. Jak to vnímáte vy? Patříte k nešťastné půlce, která se hroutí nad představou školního roku, nebo k veselé, která má dojem, že ještě zbývá spousta času? Je to vlastně někdo, kdo se do školní lavice těší?
Já osobně jsem toho teda moc nestihla. Doufala jsem, že o prázdninách budu mít spoustu času vyrábět, ale zatím nic moc. Rozdělala jsem ale drastic Cmko, na které se moc těším :3 Jestli se povede podle představy, tak to bude luxus :D

Tohle ale vlastně ani neměl být depresivní článek o blížící se škole a následujících deseti měsíců utrpení, jako spíš článek, kde vám potřebuji říct pár novinek.

Za prvé jsem se chtěla ozvat, aby jste věděli, že o prázdninách z blogu úplně nezmizím. Mám připravený článek, ale musím se prokousat fotkami. Snad se mi to povede co nejdřív.

Další věc je, že jsem vyhrála v bleskovce o vědomostech Leníkova ranče. Jsem moc ráda za diplomek, i že jsem strefila všechny odpovědi ;)A na konec jsem teď byla týden na koňském táboře. Bylo tu super a jezdila jsem prý dobře, čehož jsem se bála nejvíce (rok jsem neseděla na koni). O táboře a zbytku prázdnin bude možná nějaký článek na konci, kde to tak shrnu ;) Od pondělí budu teď čtrnáct dní pryč, takže nebudu obíhat, ale snad něco přednastavím ;)

A tímto asi dost nezáživným článkem se s vámi loučím ;)
Šíša