Duben 2016

Druhé výročí od založení ranche

22. dubna 2016 v 18:09 | Šíša |  Významné události
Nějak tomu nemůžu uvěřit.....WOW. Včera jsem se podívala na datum a zjistila, že máme neuvěřitelné 2. výročí....
U prvního výročí jsem psala, jak rychle to uteklo, ale to není nic proti druhému. Mám prostě pocit, že to nemůže být ani půl roku :o
...Přece jen druhé výročí pro mě neznamená tolik co první a vlastně tak trochu nevím co psát (což se bude asi rok od roku zhoršovat), ale přece jen se vynasnažím ;)

V tomto sběratelském roce jsem toho poměrně dost zažila. Vyrobila jsem první sedlo a podsedlovku , namalovala jedno CMko
...dobře, tak ne.

Nějak tak jsem si teď uvědomila, že tento rok až tak silný nebyl. Nebylo moc času a počet článků je absolutně žalostný. Střední mi prostě dala, co se týče času, zabrat. Chtěla bych se pokusit psát články tak jednou za týden, třeba každou neděli, aby se mi zase nestávalo, že přijdu na blog a "Jé, já už měsíc nic nenapsala. To to uteklo.."
Přeci jen jsem ale co se sběratelství týče poměrně dost aktivní (jen na ten blog kašlu -.- ), což se projevilo na počtu modelu. V minulém roce jsem měla kousek přes 50 koní, ale dnes jich je...moment, musím je spočítat :D...129, jestli počítám správně :o Tak to je opravdu velké číslo :O

Další věc jsou projekty. Mám jich spoustu rozdělaných a ještě víc vymyšlených. Bohužel zatím není nic hotovo. Taky hodně zkouším nové věci, což mě moc baví :3

Co se týče komunity, opustili mě dvě super sběratelky, se kterými jsem se bavila asi nejvíc :/ To mělo i částečný podíl na mé rancherské krizi, která už se snad uklidnila. Moc nových sběratelek jsem bohužel nezaznamenala, ale minimálně o jedné fajn vím :)

Na konec musím hrdě říct, že jsem sběratelka a součástí této komunity, a snad ještě dlouho budu ^^
Ráda bych citovala zakončení článku z minulého roku, u kterého se pro mě nic nezměnilo:

"Chci Vám poděkovat. Ať už na můj blog zavítáte jen jednou za čas, nebo pravidelně. Jestli si články jen čtete, nebo mi tady necháváte i komentáře.
Jestli někdo z vás uvažuje, jestli si blog založit, odpověď je ano, protože nikde jinde se nenaučíte a nikde jinde nezažijete to co tady."

A jako úplné shrnutí bych uvedla větu, na kterou jsem uplynulý rok přišla a také jsem se jí řídila a řídit budu :)


A s touto nostalgickou fotkou se s Vámi loučím. A příští rok na viděnou ;)

Šíša

2. CM - Mimosavrouwe

6. dubna 2016 v 17:59 | Šíša |  Moje výrobky
Je to už delší dobu, co jsem tuhle klisničku domalovala, ale pořád jsem se nedostala tomu, napsat o ní článek, což si nepochybně zaslouží :)

Tohle je moje druhé CMko a první na zakázku, takže to u mě byl takový důležitý okamžik. Radost z objednávky ale zanedlouho vystřídal stres a nespokojenost. Když jsem jí konečně dokončila, řekla jsem si že už na objednávku nikdy dělat nechci :D (Nutno dodat, že ze strany zákaznice bylo vše v pořátku).
Ze začátku jsem byla pořád nespokojená s tím jak vypadá a byla jsem celkem nešťastná z toho, že se mi nedaří tak jak bych chtěla. Také byla na objednávku pro Mazla (!!! :O byla jsem z toho v ten okamžik co mi napsala úplně odvařená xD) a měla jsem strašný nervy z toho, že se nevydaří. Další věc byla, že jsem vůbec nestíhala termín....ano, jsem pomalejší člověk, kterému vše trvá hrozně dlouho a tak jsem kobču místo v únoru posílala až skoro o dva měsíce později v dubnu 2015. A jako poslední se musím přiznat, že se mi jí vůbec nechtělo dávat pryč a stýskalo se mi po ní. Možná si myslíte, že jsem magor, ale když na něčem děláte tak dlouho, prostě vám to přiroste k srdci :')
Nakonec musím říct, že jsem s výsledkem byla poměrně spokojená. Možná pár věcí bych dnes udělala ještě o něco jinak, ale stejně jí mám ráda.

Od nové majitelky dostala jméno Mimosavrouwea plemeno KWPN.
Byla výměnou za CM od Mazla, které vám snad také někdy představím :) (je vidět na poslední fotce ve foto albu)

Moje recenze: Protože má stejné zbarvení jako moje první CM Henuška, je ještě lépe vidět, kde jsem udělala pokrok. Nepochybně jsem vylepšila nos, který byl na Heně asi nejslabší článek a také ocas, který byl také trochu nešťastně řešený. Nevím proč, ale nějak se mi nepovedlo dosáhnout stejné barvy kopyt jako u Heny, u které se mi asi líbí víc.
Na to, že je druhá v pořadí se za ní nestydím a jak říkám, jsem s ní nakonec spokojená a ráda se v mobilu mrknu sem tam na jení fotky :D Jako nejslabší článek považuji asi lysinku, kterou bych příště chtěla zlepšit. Mám už ale koupený menší štětec, takže si myslím, že příště by to neměl být problém :)


Tyto fotky fotil Mazel. Více podrobnějších fotek (bohužel ale z domova) ZDE.

A jak se líbí Vám? Máte nějakou výtku? A kdo vám přijde hezčí - Hena nebo Mimosavrouwe? Názor, ať kladný či záporný, mi neváhejte napsat do komentářů :)

Zrovna dokončuji třetí CMko, tak snad Vám ho ukáži co nejdříve ;)
Šíša