Listopad 2014

Statistika

26. listopadu 2014 v 20:43 | Šíša |  Novinky
Ahoj.
Tenhle článek nebude nějak obsáhlí, bude to jen statistika ;)
Inu víte, že sem statistiky nedávám, tohle bude první, ale ta z minulého týdne mě opravdu překvapila :o Tak se tak jdu před pár minutami podívat jen tak z nudy, kolik že tu vlastně bylo lidí a co nevidím, v neděli tu bylo 47 lidí :o To je opravdu hodně (tedy na mě). Tak se koukám dál a není to vůbec špatné. Začala jsem jen tak od oka počítat a vyšlo mi přes stovku! :O Takže se vám zde musím nejen pochlubit, ale hlavně vám poděkovat, protože to Vy sem chodíte a bez vás by to tu nebylo nic :)

Teď už "odborně" vypočítaná statistika:

Pondělí: 8
Úterý: 14
Středa: 7
Čtvrtek: 18
Pátek: 16
Sobota: 11
Neděle: 47

Podtrženo sečteno: 121

No teda :OOO Ještě jednou moc děkuji a doufám, že taková čísla zde uvidím častěji :')

Jinak jsem už delší dobu chtěla jít fotit. Mám totiž nováčky a taky jsem chtěla zdokumentovat ohlávky, ale u nás je pořád zataženo, takže světlo na nic :/ Tak snad se udělá líp ;)

Tak to je zatím vše.
Vaše příjemně překvapená Šíša :3

Dárečky :3

20. listopadu 2014 v 20:33 | Šíša |  Novinky
Zdravíčko,
samozřejmě, že Vánoce nejsou jen o dárcích. Jsou o té atmosféře společně strávených večerů. O dni, kdy by nikdo na světě neměl být smutný nebo sám. Dárky k Vánocům ale přece jen neodmyslitelně patří. Dát něco pěkného člověku, kterému jste vděční za to že je, chcete mu tím zdělit náklonnost a udělat radost. Je to jeden z nejkrásnějších pocitů, když se zadaří a vy v očích toho druhého uvidíte veselou jiskřičku a na tváři úsměv.
Tohle se nesmí vyhnout ani komunitě, takže jsem dnes sepsala seznam lidí, kterým bych chtěla k vánocům něco poslat: Jeife
KonyGilli
Miskaa13
Teddy Pie
Heník
Leník

Bohužel bych asi nezvládla dárek pro každého, takže jsem musela vybrat jen pár lidí. Až na Leníka (a Kami s Natle. S nimi jsem ale moc nepokecala :D) nikoho z Vás neznám jinak, než z článků, takže jsem rozhodovala podle aktivity co se komentářů týče. Když jsem se na to koukala, bylo tu několik lidí, co komentují pokaždé nebo až na výjimky. Takže těm bych chtěla moc moc poděkovat :3 (y) Dík holky, zahřeje to u srdce ;) Na druhou stranu jsou tu tací, u kterých je aktivita minimální, nebo žádná :/ Ale těch není tolik ;)
Takže spět k dárkům. U Jeife si nejsem jistá, jestli bude chtít, protože podle mě vyrábí lépe než já, tak aby to nebyl jen krám do bytu :D To platí u všech. Jestli o dárek nestojíte, tak to prosím napište. Jinak pokud by naopak někdo pro mě dárek už měl (pochybuji :D) tak oplatím.
Teď k výběru dárku. Co dostanete je překvapením (miluji vánoční překvapení :3), ale můžete si vybrat barvu (jednu nebo dvě) tu napište do komentářů ;)

PS.: Vím, že je ještě celkem brzy, ale ono se to nezdá a už budeme zapalovat čtvrtou svíčku a pak vybírat políčko s číslem 24 :D

Občas mi vyčítate, že sem nedávám fotky. Protože jsem nemocná, tak jsem nic nefotila. Přidávám sem tedy alespoň fotku focenou někdy v září, kterou jsem nějak nevyužila :)

Mějte se krásně, Šíša :)

Zahájení stavby - kruhovka

14. listopadu 2014 v 20:54 | Šíša |  Dění na ranchi
Ahojky,
takže to to bude první článek psaný "osobami z ranche". Dnes bude psát majitelka stáje, Renata. Snad se vám bude líbit :) Byla bych ráda, aby jste mi napsali, jaký na to máte názor a jestli by jste takové články uvítali i nadále. Samozřejmě ne pořád, střídala bych to ;)

Zatím pa, Šíša :)


Dobrý den.
Jednou za zhruba čtvrt roku se sejdou všichni zaměstnanci i majitelé koní aby probrali důležité věci ohledně ranche. Na minulé radě, která proběhla před dvěma týdny, jsme se dostali k tématu, které nám nedá spát už delší dobu. Když jsme načali téma co změnit, všichni se jednoznačně shodli, že by byla za potřebí kruhovka. Na ranchi nám totiž chybí. Lesy a louky na vyjížďky sice máme krásné, ale jakmile je třeba s koněm pracovat na kruhu, museli jsme si sami stavit provizorní kruhovku na louce. To bylo ale celkem náročné a nepraktické, takže jsme se rozhodli pro tuto investici. Ve středu nám stavební firma navezla materiál a dnes začali stavět. Pokroky zatím sice nejsou moc vidět, ale prý by měla být hotová do Vánoc. Dále by jsme chtěli postavit lepší jízdárnu a zrenovovat stáje. To se ale zatím odkládá. Sice už je vše naplánované a načrtnuté, ale pro všechny bude vzhled velké překvapení, protože jsme návrh nezveřejňovali. Jedno je ale jisté. Jestli se vše vydaří, máte se na co těšit.

Na shledanou, Renata - majitelka ranche

Liberecký sběratelský podzim 2014

8. listopadu 2014 v 20:19 | Šíša |  Úspěchy ranche
V sobotu 1. listopadu jsme se zúčastnili prvního ročníku Libereckého sběratelského podzimu. Kdo by nevěděl co to LSP je, tak se vám to pokusím objasnit. Jedná se o sběratelskou akci pořádanou Pompin a Frissulkou, kde nejen že se můžou pobavit lidé věnující se stejnému zájmu, ale i si zasoutěžíte. Celé je to vlastně výstava modelů koní, plus tento rok, což se mi velmi líbilo, mohli soutěžit i jiná zvířata. Těch tam ale bylo málo. Mimo jiné se vystavovaly i scénky a ježdění. Kdo by se chtěl dozvědět více, může si vyhledat akci na facebooku.

To by bylo k seznamování, teď k přípravám a průběhu celé akce. Jestli se zúčastním, jsem se rozhodovala až na poslední chvíli. Jestli si pamatujete, tak jsem psala, že nepojedu, no ale jak to bývá, změnila jsem názor. Kamarádka tam totiž jela a tak řekla, že by mě vzali sebou. No, možná v tom hrála roli i její výhrůžka smrtí :D. Tak jsem se tedy rozhodla že pojedu, a nelituji. I když jsem měla málo, vlastně v podstatě žádný čas, stejně jsem si to náramně užila. Jak už jsem říkala, jela jsem se Silvoušem. Skvělí byl i den před akcí. V pátek k nám přišla Silva. Sbalila jsem koně a jela. U ní jsme ještě dělali cedulky a já dodělávala arabskou ohlávku. Původně jsem si tam ještě měla dodělat CM, ale asi víte, jak to dopadlo......nulové pokročení :D. Když jsme pak ráno vstali, tak jsme ty cedulky ještě tiskli (stříhali jsme je až na akci xD) a hurá do Liberce! Tam jsme byli mezi prvními. Úspěšně jsem si zapomněla vzít foťák a Silvouš ho měla vybitý -.-. Takže fotky nemám :/
Mám spoustu super zážitků, ale to by ten blog nebyl o ničem jiném, kdybych to měla sepsat všechno :D Jinak Kami a Natle řekli, že budou dělat LS někdy kolem Nového roku, takže se na všechny zase moc těším ;).

Těď k výhrám. Brala jsem 27 modelů a vyhrála jsem: 3x kokardu za 1. místo, 2x kokardu za 3., 8x diplomek za 1. místo, 3x za 2. místo, 3x za 3. místo a 3x za 4. místo., což jsem napoprvé nečekala :)Kokardy a diplomky :3


Tady jsou koníci co vyhráli 1. místo, někteří i kokardu :3 Zvláštní je, že od spousty bych to nečekala a naopak ti na které jsem vsázela se často neumístili.


Náš nejmladší :)


Na tu jsem asi nejvíce pyšná. Skončila 2. ze všech CM SCH a to tam byly i od Mazla. Pompin si dokonce myslela že je Hena taky od Mazla, tak jsem jí to musela rozmluvit :D To jsem na ni byla hrdá :') A vedle ní náš nováček Fifty shades of black.Provazovka co mi dělala Pompin, je moc pěkná a Ginger sluší :)


Vyhrála jsem dvě tyto ohlávky. To hříbo miluju :3


Tak a tady výzdoba + celá má sbírka


Detail. To černé dole je Dita von Malekith, CM mé kamarádky, kterou jsme jen tak z p....e vzali taky :'D.

Akce mě doslova nabila takovou tou sběratelskou energií, takže už plánuji nováčky a mnoho dalšího ;). Jinak se omlouvám, ale nemám teď moc času, takže prosím omluvte sníženou aktivitu :/

PS.: asi mě začalo bavit focení :3

Tak tímto se s Vámi loučím, Šíša.