Říjen 2014

Schleich - novinky 2015

21. října 2014 v 22:41 | Šíša |  Novinky
Ahojky.
Nebojte, na fotky jsem nezapomněla, ale ještě jsem je neořízla.
Jak jste si už asi všimli, Schleich už má novinky pro rok 2015 :3. Sice ještě ne v obchodech a jak to tak bývá, tak budeme rádi, pokud se k nám dostanou ještě na jaře :D Ale alespoň se máme na co těšit. U mnohých se mi nepovedlo dohledat plemeno, takže odhad. Pokud se spletu, tak mi to prosím odpusťte.

1. Tinker klisna: Teda nejprve jsem si jí tipla spíš na ponyho :D Musím říci, že je krásná. Vlastně není co dodat. Pěkné zbarvení, sladká očka, pěkně rozevlátá, přirozeně vypadající hříva s ocasem a rousy. Na pohled je velmi sympatická a roztomilá. Myslím, že jí rovnou zarezervuji místo ;). Je opravdu úžasná a myslím, že jí nechybí ani charisma :3 Tak doufám, že bude tak krásná ze všech stran.


2. Tinker hříbě: Nevím jak vám, ale mě se moc líbí :3 Takové výjimečné zbarvení a miluji koně s takovým tím barokním vzhledem (vysoko nesená hlavy, vysoké, ladné a prostorné chody) A ta rozčepýřená hříva a ty ouška :3


3. Tinker hřebec: Zklamal mě starý mold. I když patří mezi mé oblíbené, jsem radši, když jsou koníci noví úplně a ne jen pozměněná barva. K tomu se mi staré zbarvení líbí víc. To nové ale také není špatné a koníkovi to přece jen sluší.


4. Tennesseeský mimochodník (?): Předpokládám, že nezměnili plemeno. To zbarvení je pěkné, se starým mi přijde asi tak nastejno. Zase je mi ale líto, že nebyl nový mold :/


5. Pinto klisna (?): Zase vsázím na to, že nezměnili plemeno. Tato klisna mě prostě zklamala :/ Má zvláštně zbarvenou hlavu. To oko se tam úplně ztrácí. Stará byla hezčí. Další co mě zklamalo je, že ani nemá novou barvu, jen jiné fleky :/


6. Pinto hřebec/valach (?): Jen odhad. Tělo i barva se mi líbí. Mold je zajímaví, ale hříva mi přijde taková zvláštní :/


7. Curly (asi klisna): Mě tedy nezaujala. Moc se mi nelíbí hlava a ta srst je na modelu zvláštní. Možná ale bude naživo vypadat lépe ;)


8. Curly hříbě: V podstatě stejný názor jako na klisnu. U hříběte se mi ale víc líbí hlava.


9. Shetlandský hřebec: Mě se libí moc. Velmi mě zaujal nový mold. Je opravdu krásný, nevidím na něm žádné chyby. Krásné očíčko i barva. Určitě s ním budou zajímavé fotky ;) Nejspíš také přispěje do sbírky. Nevím proč, mě strašně láká si ho přemalovat :D


10. Shetlandská klisna: Přijde mi velmi roztomilá, má takovou něžnou hlavu i zbarvení se k ní hodí. Akorát mi připadá, že má takovou přehnanou hřívu. Také o ní uvažuji ;)


11. Shetlandské hříbě: Nejprve se mi nelíbilo, je hodně podobné předchozímu (hlavně hlavou), ale začíná se mi dostávat pod kůži :). Je pravda, že trochu vypadá jako prasátko, ale je v něm jakési kouzlo, asi to bude tím okem. Zbarvení se k němu hodí.


12. ??? klisna: Možná hafling, ale ten byl poměrně nedávno, takže se nechám překvapit ;). Klisnička se mi líbí, akorát má takové silnější nožky. Hříva a ocas se ale povedly. Z tohoto úhlu toho ale není moc vidět, takže se ještě ukáže.


13. Knabstrupper klisna (?): Tak tento kůň se mi nelíbí skoro vůbec. Má divné nohy, hřívu, ocas, hlavu, krk... jediné, co se mi na něm celkem líbí je barva, ale ani ta nic moc :/ Je tak na úrovni novinek z minulého roku.


14. Belgický chladnokrevník (?): Tak tady vážně hádám. V chladnokrevnících se moc nevyznám, tak abych nebyla za blbce :D Je mooc krásný. Takoví roztomilí "valoun" I barva je velmi povedená. Možná má kapánek kratší nohy a ta jedna natažená může působit trochu zvláštně, ale i tak mi přijde úžasný :3. Taky bych ho chtěla.


15. ??? hříbě: Přemýšlím, jestli nemůže patřit k belgičákovi, jistá si ale nejsem. Ze hříběte se to blbě tipuje. Nic méně se mi taky moc líbí :3. Takové hravé a tááák sladké. Barvička mu sekne. Určitě se bude taky dobře fotit. Nejspíš k nám taky přibude ;).


Shrnutí: Novinky 2015 mě překvapily. Po minulém roce jsem si myslela, že to bude hrůza, ale zlepšili se a myslím, že mě přesvědčili, že má smysl je zase začít sbírat ;). Většina koní se mi líbí, ale zklamalo mě, že některým koníkům dávají jen nové kabátky a neudělají nové moldy. Doufám, že to neskončí jako u Breyerů, kteří mají naprosté minimum nových moldů :/ Už se těším na novinky jiných firem :)A jako bonus sem dávám adventní kalendář od SCH. Určitě hezký nápad. Já si ho sice kupovat nebudu, ale myslím, že pro mladší děti je ideální :)

Tím se s vámi loučím, Šíša ;)

Psí pelech

18. října 2014 v 19:57 | Šíša |  Moje výrobky
Ahoj všichni.
Koně nejsou jediní čtyřnozí miláčci, které na ranči připravujeme na zimu. Přes teplé dny pejsci pospávají všude možně, ale blíží se chladné dny a poslední co chceme je nějaké nastydnutí. Proto jsem se rozhodla že jim ušiju pelíšek. Dodělala jsem to už před operací, ale už jsem to nestihla nafotit a publikovat. Pelíšek je vycpaný, takže je pro pejsky pohodlný. Je dělaný na velikost Breyer traditional, ale poslouží i Schleichům. Pro ty ale asi ušiji menší.


Původně byl dělaný hlavně pro Charlie (border kolie), ale díky chybám ve výpočtech se musí trochu smrsknout, aby se do něj vešla :D Charlie byla opatrnější a nejprve pelech zkoumala, zatím co Bag do toho doslova skočil po hlavě.


Pelíšek se líbí i našemu staříkovy, který vypadá, že v něm stráví zbytek života.


Samozřejmě jsme nezapoměli ani na kočičky. Ty můžou pelíšek využívat také.


Sranda je, že se tam krásně vejde i SCH hříbě :'D. No viděla jsem různé vyšinutosti, ale pelech pro hříbata? Ale vlastně proč ne ;)


Tak a teď k blogu.
Lidi, co s vámi je? Teda aktivita minimální. S článkem jsem čekala, jestli se vzpamatujete :/ Tak snad to je jen chvilkové. Jinak máma mě dnes ''vykopla'' do přírody, tak jsem si řekla, že když už jsem v lese, tak že vezmu pár modýlků a zkusím něco nafotit. Ty fotky jsem ještě pořádně neviděla, ale asi nebudou nic moc :/ No nic, až je dám trochu do kupy, tak je sem dám. Dostanu se k tomu asi zítra, takže třeba v pondělí??? Jinak jsem tu LSP definitivně vzdala. Je mi to líto, ale prostě by to asi nemělo cenu :/ Tak snad na nějaké další akci ;)

S pozdravem, Šíša ;)

Domov, sladký domov

10. října 2014 v 20:10
Všechny Vás zdravím.
Dnes jsem se vrátila z nemocnice. Nechtělo se mi psát odtamtud, protože jsem neměla moc co. Stejně jsem tam v podstatě nic nedělala. Co by jste taky v nemocnici dělali, že? :D Hodně jsem ale přemýšlela. Přemýšlela jsem hlavně o tom Sběratelském dni. K čemu jsem dospěla? No, vlastně ani nevím. Moc bych chtěla jet a těším se, ale nevím, jestli se dám do té doby do kupy, jestli nebudou třeba nějaké komplikace.... Už minulí rok mi operace zabránila jít na WLS, takže nechci, aby se to tento rok opakovalo. Další věc je, že na velké části mé sbírky je vidět, že je z dětských let (škrábance :( ) takže také přemýšlím o tom s čím bych tam šla. Myslela jsem si totiž, že by jsem stihla i nějaké ukázky jízdy/scénky, ale v to už ani nedoufám :D Takže si to ještě nechám projít hlavou.

Jak dopadla operace? Ptali jste se mě co se mi stalo, tak se pokusím to vysvětlit. Nakonec se z malého zákroku vyklubal větší. No, asi vás nejprve seznámím s tím, jak se to přihodilo. Takže, minulí rok, první prázdninovou středu, mě operovali, kvůli zúženému střevu. Na sále se pak rozhodli, že mi udělají dočasnou ileostomii (umělí vývod tenkého střeva). V listopadu mi pak břicho vraceli do původního stavu. Byly s tím nějaké problémy, takže mě vždy pustili domů a za pár dnů jsem byla znova na kapačkách -_-. Těsně před vánoci se objevilo v podkoží velké ložisko hnisu, takže mě potřetí operovali. Už jsem si myslela, že to mám za sebou, ale v lednu my jedna jizva (mám dvě) začala znova hnisat, ale už poměrně na povrchu. To pak celou dobu nepřestalo. Doktoři nevěděli proč. Pak se zjistilo že tam mám píštěl (prostě úzkou díru) téměř, laicky řečeno, skrz na skrz D: . Chodila jsem s tím na kontroly minimálně jednou za čtrnáct dní a nějaké dlouhodobé zlepšení nikde, takže když jsme s tím byli na kontrole v pondělí, tak si mě tam rovnou nechali. Nejdřív měli jen odstranit poškozenou tkáň, ale nakonec mi vzali slepák a jakousi část něčeho, co vede od pupíku k močovému měchýři, je to pozůstatek z pupeční šňůry. To prý hnisalo a mohlo za ty problémy. Mám tam cca. deseti centimetrovou jizvu. Naštěstí mi jen rozřízli tu původní. Zatím to vypadá dobře, tak snad po čtvrté a naposled :D. Doufám, že se mi to povedlo alespoň trochu vysvětlit.

A taková blbinka na konec: Často se mi zdáli sny o koních, hlavně o modelech :3 (třeba že tradíci jsou velcí snad 1:2 :D) Což se mi doma nestává, protože sny si téměř nikdy nepamatuji :(. V nemocnici za mnou byl klaun (ten nemocniční). Zjistil že mám ráda koně, takže v herně sehnal nějakou hračku koně. Pojmenoval ho Fisher Price :'D Zní to k němu strašně vtipně :D No a pak mi přinesl knížku a zazpíval písničku, oboje samozřejmě o koních :).

Fisher Price. Bohužel zůstal v nemocnici :(. Vím, blbá kvalita, foceno mobilem, ale vážně si do nemocnice neberu foťák :D

Toď asi vše.

Pozdrav posílá, Fíša a Šíša ;)