Září 2014

(Ne)čekaný zvrat

29. září 2014 v 21:44 | Šíša |  Novinky
Ahoj Všichni!
Dneska jsem dopoledne byla na kontrole a nakonec si mě v nemocnici rovnou nechali. Zítra ráno mě čeká operace. Je pravda, že jsem to trochu čekala, ale rozhodně ne takhle ze dne na den.
Před chvilkou u mně byla doktorka, dokapaly mi antibiotika a dostala jsem oblbovačky (prášky na uklidnění).
Tak už dost, nebudu Vás víc deptat. Doufám že Vám budu moct brzy napsat jak to všechno dopadlo.

Pro rozveselení vkládám prezentační video Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.


Tak ahoj, držte mi palce!

Vaše Šíša.

Úžasný pátek

27. září 2014 v 21:46 | Šíša |  Novinky
Ahoj všichni. Vím, že jsem slíbila, jako další, článek o Heně. Na konec jsem to ale trochu posunula, protože bych chtěla i něco nafotit a také jste nebyli moc aktivní (samozřejmě jak kdo ;) ) . Teď už se to zlepšilo, ale stále jsou tu tací, kteří za celý školní rok neokomentovali jediný článek. Jako chápu, že není čas pořád, škola už se rozjela plným tempem, ale vždyť to jsou tři týdny :/. No nic, jdeme dál. Včera u mě přespávaly dvě kamarádky. Bylo to super, moc jsme si to užily, prostě pařba :D Pamatujete si, jak jsem v minulém článku psala, že hodlám s CM pokračovat? Začala jsem dříve, než jsem čekala. Takže jsme s holkama přemalovávaly. Teda ony malovaly a já jsem celou tu dobu modelovala...ehmm...varlata :D Protože jsem chtěla mít z valacha hřebce. Sranda také bylo, že obě malovaly vraníky a já taky plánuji černého (takový černý gang :D) kterého bych chtěla začít barvit zítra. Pak jsem se s jednou (taky má ráda koně, modely a je Hiddlestoner) bavila až do šesti ráno :D. Druhá totiž odpadla :D. Samozřejmě jsme se bavily hlavně o Tomovi H., Lokim a ostatních jeho postavách. Taky jsme ale načaly zajímavé téma, a to Liberecký sběratelský podzim (akci si můžete vyhledat na facebooku). Došla jsem k závěru, že chci jet. Akorát mě trochu zlobí zdraví, takže pokud bude vše OK, tak by jste mě tam měli potkat ;) Kamarádka tam pojede určitě. Další, tedy asi jen pro mě, dobrá zpráva je, že dnes dávali na Nově Thora :3333 Strašně jsem se těšila, až to budou dávat v televizi. Sice jsem už Thora viděla, ale ten film se neokouká. Zkrátka, Lokiho není nikdy dost :D <3 No a aby těch dobrých zpráv nebylo moc, tak jsem byla ve čtvrtek na koních. To bylo sice dobré, Flipp (Alois) mi pak málem usnul v náručí, ňuník :3 To špatné na tom je, že se trenérka rozhádala s majitelem Vidy. Aby jste pochopili, Vida je můj nejoblíbenější kůň. Patřila trenérce. Ta přemýšlela, že by jí prodala, ale chtěla jí mít asi na očích. Takže když řekl pán, který u ní jezdil, že by si jí koupil, tak souhlasila. Na Vidě jsem hodně jezdila a šlo mi to s ní, jako jednomu z mála. Pak se ale rozhádali a Michal jí dal do jiné stodoly a prý ze stáje odejde úplně :( Takže se bojím, že už Vidu nikdy neuvidím :'(

Tady jsou fotky Vidy s mojí trenérkou :') <3 Jsou z netu, z různých mistráků atd., protože já u koní nefotím ;)

Tak ahoj, Šíša :)

1. CM-Hena

20. září 2014 v 18:17 | Šíša |  Moje výrobky
Už jste asi ani nedoufali co? :D Nebylo nic moc, tak je foceno doma. Chtěla jsem napsat už včera, ale nakonec jsem spala u kamarádky :). Takže článek je věnovaný mému prvnímu CM, kobylce hucula, Heně. Jak že mě vlastně napadl celý tenhle CMkový projekt? Udělat si CM už plánuji déle, ale nějak jsem nevěděla mold, barvu. No a najednou: na stole mám kalendář s koňmi a zrovna tam byla fotka kobylky, do které jsem se nevím proč zamilovala :3 Jak jsem se tak na ní koukala, tak se mi to hned spojilo s modelem camargueské klisny od SCH. Prostě zrodil se nápad, udělat si malinkou ''kopii''. Pak už to šlo hopem. Sehnala jsem si barvy, spreje a od kamarádky co dříve sbírala jsem si odkoupila levnější model. No a tadá! Hena je na světě :)

Neplánovaná slohovka

17. září 2014 v 21:18 | Šíša |  Novinky
Hojte :). Je to neuvěřitelné, ale uběhl týden a článek nikde :D. Vím, že vás napínám dlouho, CM jsem dodělala v sobotu, ale celou dobu je tak nic moc, no a k tomu jsem marodila. Začíná to vypadat, že focení venku vzdám a prostě budu fotit doma. Teď jsem začala pracovat na dalším projektu, psím pelechu. Bohužel, mi chybí vycpávka, a nevím, za jak dlouho jí seženu :/. Takže pro zatím odloženo, ale mám další plány :D Teď asi nejvíc toužím po kruhovce. Náš areál je totiž v žalostném stavu :(. Musím vyrobit nové stáje, jízdárnu, sedlovnu, klubovnu, no vlastně začínám od nuly. Ale zpět ke kruhovce. Chci jí hlavně na fotky. Už si dělám plán v počítači, takže to vypadá nadějně ;). Dokonce se musím pochlubit, že jsem se zase pustila do psaní druhé části Nových očí :D

Další věc, je k blogu. Napadlo mě, že udělám takové dvě kategorie článků. První budou novinky. Prostě články tohoto typu. Budou o blogu, mém životě, prostě to co vám sděluji já, takové věci z reálu týkající se organizace atd. př.: Ahoj, dneska pršelo, takže jsem nemohla nafotit plánovaný fotopříběh. Taky jsem přemýšlela, že udělám fotosoutěž. Jinak ve škole jsem dostala dvě jedničky :3

Druhá bude články z ranče. Ještě přesně nevím, jak to pojmenuji. Možná deník ranče, dění na ranči, nebo prostě jen z ranče. Budou to takové fantazi články na oživení :). Plánuji je sem tam i doplňovat o videa a fotopříběhy ;) Budou psány z pohledu lidí na ranči př.: Takže, dnes hodně pršelo, tak holky odložily vyjížďku na zítřek. Místo ježdění pak sháněly koně. Většina jich šla do boxu dobrovolně, dokonce ochotně, až na Diabla, kterého museli jako vždy nahánět. Byl celý zablácený, takže ho museli vyhřebelcovat.

Co na to říkáte? Byla bych ráda, kdyby jste se vyjádřili do komentářů :).

No a na konec k mé maličkosti. Včera jsme měli pracovky. Tento rok chodím na dílny. První hodinu jsme jen poznávali nářadí, učili se na co je, jak se jmenuje, případně co se s ním dělat nesmí. Ne vždy jsem věděla název, ale u všeho jsem věděla na co se používá. Pan učitel mě o hodině pochválil a potom i dnes po chemii. Prý že jsem ho překvapila, že jsem toho tolik věděla. Ptal se, kdo mě k tomu vede, jestli rodiče/prarodiče a že je to moc dobře. Tak jsem řekla, že někdy vyrábím s tátou, ale jinak si kutím sama. On na to že mi prý dá na spravení starou otočnou židli, takovou tu k pianu, což je pro mě velká pocta, protože to je dovoleno jen zručnému jedinci/skupině. Minulí rok stejnou opravovali kluci. Tenhle rok jí chtěl (asi spíš ze srandy) dát Lubošovi (Lokášovi :D) ale ten by z ní prý nadělal piliny :'D.

Ty jo. Já mám pořád pocit, že nemá cenu psát články, když nemám co bych psala a on je to pak takový sloh :D

S pánem bohem, vaše ukecaná Šíša °3°.

Daňkovské drakobraní

9. září 2014 v 20:56 | Šíša |  Novinky
Tak po dlouhé době zase ahoj! Proč jsem nenapsala? No, nebyl čas a ani moc co k psaní, tedy až na asi 4 TAGy :D. Ale to počká. Čas jsem neměla hlavně kvůli téhle akci, Daňkovskému drakobraní, kde jsem byla mezi pořadateli (spíš pomocníky :D). Byla jsem u dílničky, kde jsem pomáhala dětem vyrábět kouzelnické hůlky. Bylo to fajn, až na menší selhání přípravy. Přijela jsem v pátek o půlnoci. V sobotu od 11 hod to mělo začít. Bohužel to vypadalo že začneme tak v neděli :D, ale na konec kolem 12 už bylo vše v pořádku. Já jsem tedy měla na mém stanovišti dost makačku. Bylo to totiž tak, že nejdříve děti obejdou stanoviště, pak si vyberou povolání (kouzelník, bojovník, hraničář) a pak jdou do dílničky, kde si vyrobí věc podle povolání, já jsem pomáhala čarodějům. Hrozné na tom bylo, že v podstatě do 14 tam nikdo nebyl a pak tam byl takový nával, že jsme se do té místnosti skoro nevešli. Měla jsem na povel vždy mezi 5-10 dětmi, takže jsem lítala jak čamrda a nikomu jsem se nemohla věnovat podle mích představ. Musím uznat, že mě to ale bavilo a bylo to super. Dokonce jsme si s kamarádkou i stihly projít stanoviště a přišli i rodiče s bráchou. Sice jsem je jen tak tak stihla pozdravit, protože přišli zrovna v tom největším návalu, ale měla jsem radost, že jsem je viděla :). Nej ale bylo stejně blbnutí s ostatními dětmi :D Hrozně jsme telili :D K večeři (a pak i snídani a obědu :'D) jsme měli prase grilované v upravené popelnici :D No a pak přišel úklid -_- Ale i tak to bylo <3. Někdy na podzim tam bude upírský larp, takže na ten bych chtěla moc jít s kámoškou :3. Kdo neví co je larp, prosím vyhledejte si to, nechce se mi to vypisovat :D.

Tak a teď k CM. Minulí týden jsem na to ani nesáhla ale dnes jsem pokročila, takže mi už zbývá jen lysinka a uhoří pruh :3. Tím pádem se můžete každou chvílí těšit na článek o nováčkovi ;).


A úplně na konec škola. Zatím to je poměrně fajn, až na Po a Út je rozvrh taky OK, jediné co mě mrzí je, že zítra budeme do školy vracet agamu, kterou jsme měli doma na prázdniny :'(. I když jí budu mít ve třídě, nechce se mi jí vracet :D :(.

Tak zatím pa, Šíša ;)