Květen 2014

Vzbuď se!

28. května 2014 v 13:42 | Šíša |  Novinky
Jsem zviklá vést dvojí život, koně a ostatní, ale trojí? To už je ne mě moc. Třetí může přežívat jen na úkor jednoho z nich. Reál to určitě nebude, přece jen je to ten ''opravdoví'' svět, ve kterém budu muset strávit celí život. Z toho vyplývá, že to budou koně. A co/kdo je ten třetí? Je to herec který mi nedá spát, ….. no dobře, spát mi nedá kamarádka s kterou si o něm píšeme do pozdních večerních hodin :D. Víte kdo to je? Je to Tom Hiddleston, možná znáte spíš Lokiho z filmu Thor 1,2 a Avengers. Líbil se mi odjakživa, ale protože jsem věděla že se stane přesně toto tak jsem ho ignorovala. Do nedávna to šlo, ale pak kamarádka zahltila facebook jeho fotkami, atd. Takže jsem mu tak ''trochu'' podlehla :D, takže za mou neaktivitu můžeš TY Tome :D. Článek už jsem chtěla napsat déle, ale když jdu na PC s tím že ho napíši, tak se za hodinu přistihnu jak čumim na jeho videa a nenapsala jsem ani slovo -_-. Prostě mám teď takovou tu fanynkovskou náladu :D. Týden tu nejsem, takže nápravu nečekejte. Článek byl nezáživný, já vím, ale nebojte, koně jsou moje láska forever a nehodlám je opustit.

Pro Lucu: Diplomek už mám, jen je potřeba ho nadepsat, a teď píšu na poslední chvíli, takže po příjezdu :)


Pro Natle: Promiň, na adresu jsem úplně zapomněla a chci si vyzvednout osobně, takže taky až po příjezdu :)

Unavená, ale happy Šíša.

Vyhodnocení

21. května 2014 v 20:47 | Šíša |  Novinky
Takže většina z Vás to asi ví, ale kdo ne, tak ve fotosoutěži u Natle jsem skončila 1. :). Terka je na to pyšná, je to její první výhra v soutěži a Westa asi taky. Jinak toho tady pro vás moc nemám, až na to že Jana pilně trénuje s Lippem na již zmiňovanou fotosoutěž Anglický styl. Lippo se hodně zlepšuje, už byl pod sedlem na jízdárně, na vyjížďku si s ním ještě nikdo netroufne. Už zkoušeli trochu skákat (spíš kavaleta) a opravdu má talent :). Takže mě napadá, jestli byste chtěli nějáký fotopříběh, nebo prostě pár fotek z tréningu? Tak mi prosím, napište do komentů.

Předem dík, Šíša.

Vydechnutí

18. května 2014 v 18:11 | Šíša |  Novinky
Uff, toto byl opravdu perný týden,.....no dobře čtyři dny, ale o to koncentrovanější :D. Přihlásila jsem se do fotosoutěže od Natle jménem Western summer. Výsledky sem dám buď v úterý, nebo ve středu. Byla to dost fuška, protože jsem si až na sedlo vše vyráběla. Fotky jsem už poslala, takže se chci zeptat Natle, jestli už dorazily. To je moje omluva za téměř týdenní neaktivitu :(. Oddech nepotrvá moc dlouho, protože jsem se přihlásila do další fotosoutěže a to od Albi a Ruffi - Anglický styl (ano, můžete to brát jako menší reklamu :D), zde už ale nebudu tak vyrábět.

Pro Lucu: Promiň že jsem tě tak ignorovala (nedala si tě do SR, neobíhala u tebe atd.). Jak už jsem říkala týden jsem na blogu nebyla, vše už jsem to ale napravila :), v SR tě mám napsanou a u článků najdeš mé komentáře. Moc ti děkuji za diplomek :), zveřejním ho s tím pro tebe, který můžeš očekávat do konce týdne.

S tím se s vámi loučím, Šíša :)

Westernová uzdečka pro Westa

12. května 2014 v 22:18 | Šíša |  Moje výrobky
Ve čtvrtek bylo volno a volno = vyrábění :). Takže jsem zapracovala na westernové uzdečce pro Wild Westa, kterou jsem úspěšně dokončila.

Zapínání je na dírky, karabiny jsou jako pravé (alespoň jsem se vynasnažila :D), vlastně jsem se obecně snažila, aby byla co nejrealističtější.


Je zdobená stříbrnými korálky a třásněmi nebo jak to nazvat :). Má pákové udidlo.

Je pro BH classic a BH traditional pony ( Westík je pony). Má povolitelné lícnice a podhrdelník, tím pádem skvěle padla i Cuteymu (Kjůtymu).
Hrozně mu to na fotce sluší :3.

Já jsem spokojená, bude to potřebovat ještě cvik, ale na první uzdečku je to dobrý. Nejvíc mi dali asi zabrat pitomý dírky na utahování, vůbec nedržely tvar -_-.Taky mi trvalo než jsem okrájela kůži, aby nebyla tak tlustá. Těším se až budu dělat na velký tradíky, půjde to líp propracovat. Jinak teď už mi zbývá jen dodělat barely, pak Westernovou deku a jde se na anglii :D.

Znovu v sedle

11. května 2014 v 21:45 | Šíša |  Ze sedla
Je to neuvěřitelné, ale už téměř rok jsem neseděla na koni! Měla jsem nějáké zdravotní problémy, .... tak jo měla jsem operované břicho a teď je to konečně dost dobré na to abych mohla jezdit :). Asi chápete jak moc mi koně chyběli. No k tomu ježdění čekala jsem krok či klus, ale po prvním nedobrovolném nacválání (kůň se lekl, a nebyl to tak úplně cval spíš pidi kozlíci) začala jsem cválat "na povel". Pořádně jsem si uvědomila jak krásné zase cítit vítr ve vlasech, ano je to otřepaná fráze, ale je to tak. Ten pocit volnosti, ale přitom soustředění, ten pocit.......no prostě kdo necválal nepochopí + jsem jezdila na louce :). Dokonce jsem vyděla i kus drezurní soutěže. Prostě supr, jediné co se dá vytknout je, že mě neuvěřitelně bolý zadek a nohy :P. No jo budu muset více trénovat ty mé faldíky :DDDDD

Jinak asi jste si všimli nové rubryky Ze sedla. Sem budu dávat nějáké zajímavosti z tréningů atd. A na závěr, ve čtvrtek jsem dokončila western uzdečku, takže asi zítra bude článek.
Šíša

Přírůstek z výletu

7. května 2014 v 21:24 | Šíša |  Novinky
Ahoj, nejdřív se chci omluvit za neaktivitu co se týče článků. Byla jsem pryč a včera se mi vybil při psaní notebook --_--. Myslela jsem že nebudu mít co napsat. Nebrala sem sebou ani modely takže by nebyly ani fotky, to by jsme ale nesměli jít na výlet :). V neděli jsme se jako dokončení "dovči" rozhodli jít na hrad. Šla jsem ke kase zaplatit vstupné, a v tom jsem si všimla, že tam maj i nějáké modýlky. Než jsem se dostala na řadu tak jsem je prohlížela. Bylo tam asi 6 PAPO koníků. Jeden z nich mně uchvátil. Když jsme pak procházeli hradem (byly to spíš trosky) přemýšlela jsem jestli si ho koupím. Rychle jsem dospěla k tomu že ano :D. Uvažovala jsem ještě o jednom arabovi, ale kvůli objednávání BH jsem nechtěla riskovat zadluženost. Běžela jsem dolu pro peníze a když jsem se vrátila zjistila jsem že mají zavřeno :(. Tak jsem prostě bušila tak dlouho, dokud mi zase někdo neotevřel (no jo, není tak jednoduché se mě zbavit když jde o modely :DD). Zarazila mě ještě jedna věc, a to cena. Byl levnější než v hračkářství (i ostatní koně) a po návratu jsem zjistila že je dražší i přes internet! Přitom nemá jedinou vadu, jenom má růžoví horní pysk (asi přetah z pusy), díky kterému získal jméno: Lippenstift (německy rtěnka).

Pidi hodnocení: Hrozně moc se mi líbí :). Krásně propracovaný mold,i barva mu sekne. Má překrásně udělanou vlající hřívu. Skvělí nápad udělat mu otevřenou pusinku, taky se mi líbí malá očka

Po té cestě byl pěkně protivnej, tak ho rači vzali chlapi.

A teď o něm nějáké story: Majitelé ho přestali zvládat a tak Lippo "zvlčel". Nepomohla ani kastrace a tak přišel na řadu prodej. Má výborné parkurové předky, tím pádem má i dobré předpoklady pro závodní kariéru a k tomu byl za skvělou cenu. Iva ho chce vzít na lonž, takže když vše dobře půjde mohl by jít příští víkend pod sedlo.